Za nami spotkanie przedstawicieli branży badań i rozwoju – I Kongres R&D jako źródło przewagi konkurencyjnej. Wydarzenie odbyło się w dniach 23-24 kwietnia 2018 r. w Airport Hotel Okęcie.

I edycja to przede wszystkim tematy związane z budowaniem pozycji rynkowej i zgłębianiem wiedzy od strony praktycznej, która ziści ideę, że badania i rozwój są realnym źródłem przewagi konkurencyjnej.

Kongres oparto o formułę wymiany doświadczeń praktycy-praktykom, a na agendę złożyło się 10 unikalnych case studies oraz 4 sesji warsztatów równoległych, co pozwoliło każdemu uczestnikowi na otrzymanie solidnej dawki praktycznej wiedzy popartej przykładami.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związana z zaangażowaniem wszystkich do innowacji w firmie, sposoby zwiększenia budżetu na prace badawczo-rozwojowe oraz zaawansowane narzędzia i technologie wykorzystywane do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych.

Debata  szefów R&D „Dlaczego R&D musi być elementem strategii firmy i dlaczego tak trudno zrealizować tę tezę w praktyce” stanowiła pole dla inspirujących dyskusji wśród panelistów i uczestników. Moderator debaty: Piotr Brzeziński - Dyrektor Zarządzający, Advance Metrics Sp z o.o. oraz paneliści: Katarzyna Dorywała - Dyrektor Rozwoju Produktowego, Grupa Impel, Marek Moczulski – Prezes Zarządu,  Bakalland S.A., Tomasz Nasiłowski - Prezes Zarządu InPhoTech, Tadeusz Tenderada - Członek Zarządu, InPhoTech, są przekonani, że zasięg postulatów i wniosków wygłoszonych odbije się szerokim echem w środowisku specjalistów ds. badań i rozwoju.

 

W przygotowanie kongresu zaangażowanych było wiele osób: serdeczne podziękowania pragniemy skierować do wszystkich prelegentów, którzy podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pragniemy przekazać szczególne podziękowania Partnerom, za ich wkład i zaangażowanie w realizację I edycji Kongresu:  Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju, Klastrowi Gospodarki Odpadowej i recyklingu, SoniqAnalytics, Trio Advisory, Advance Metrics, Abbeys. Mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę w przyszłości.

Kongres był również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania bądź wzmocnienia relacji biznesowych podczas przerw kawowych.

 

Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników – dziękujemy, że byliście z nami!

 

 

  • Zapraszam do kontaktu!