PMES

Druga edycja Polish Manufacturing Excellence Summit, która odbyła się w dniach 28-29 września w  warszawskim hotelu Airport Okęcie, przyciągnęła grono prawie 100 praktyków z sektora produkcyjnego m.in. dyrektorów fabryk, operacyjnych, logistyki, osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu, ciągłe doskonalenie procesów oraz inżynierów.

Program w tym roku objął nie tylko obszar doskonalenia produkcji poprzez metody LEAN, SIX SIGMA, KAIZEN oraz technologie wspierające produkcję, ale także jakże ważną w tych czasach kwestię zaangażowania i zmotywowania kapitału ludzkiego.

Zróżnicowany i bogaty w case studies tegoroczny program konferencji zawierał wystąpienia ekspertów z firm: Danfoss, Mondelez, O-I, Microsoft, Efeso Consutling, GE, Rockwool, VOSS Automotive, Phoenix Contact, DSSE, Eaton, Velux,  Oknoplast, Nestle Purina, Kongsberg Automotive, Hilton Foods, Mabo, Leaning The Way.

Nasz Gość Specjalny Ben Salder, wystąpił z prezentacją na temat motywowania i zaangażowania pracownika produkcji. Jego wystąpienie inaugurujące konferencję rozpoczęło się  od wspólnej rozgrzewki z uczestnikami, co wywołało uśmiech na twarzach i pobudziło do działania.

Nasz gość specjalny z Danii, Peter Rødbro zaprezentował case study firmy Danfoss w kwestii przepływu materiału na liniach produkcyjnych.

Przedstawiciel Efeso Consulting - Carlo F. Baroncelli, ekspert z 30 letnim doświadczeniem - pokazał w swej prezentacji, dlaczego  współczesna produkcja potrzebuje coś więcej niż tylko LEAN. Na naszej konferencji promował także swą publikację „World Class Operations Management -

Why You Need More Than Lean”.

 

Partnerami tegorocznego Forum byli: PSI Polska, Microsoft, Consafe Logistics oraz Efeso Consulting.
Wsparcie medialne otrzymaliśmy od KAIZEN, EuroLogistics, logistyczny.com oraz Utrzymanie Ruchu.

Forum było okazją do wielu inspiracji, wymiany doświadczeń i niekończących się rozmów kuluarowych w gronie praktyków w obszarze produkcji oraz płaszczyzną w nawiązaniu i podtrzymaniu relacji biznesowych. Wielu uczestników skorzystało z naszego narzędzia do organizacji indywidualnych spotkań jakim jest Meeting Pointer. 

 

Dziękujemy również za wszystkie pozytywne opinie skierowane do nas po konferencji:

I was hugely impressed by the quality of speakers & presentations and also by the quality of the interaction with the delegates. You and your team pulled together a great conference. I was disappointed to have to leave today but I have some commitments tomorrow which I must honour.

Ben Salder

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy obdarzyli nas zaufaniem co do jakości i organizacji naszych wydarzeń. Podziękowania kierujemy do ekspertów, którzy podjęli się roli prelegentów i zachcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji. Wyrażamy wdzięczność naszym Partnerom za wsparcie w przygotowanie i realizację wydarzenia.

Marcin Ślepowroński