IV POLISH MANUFACTURING EXCELLENCE SUMMIT 2018

IV edycja Polish Manufacturing Excellence Summit

Optymalizacja procesów produkcyjnych

25-26 września 2018, Airport Okęcie Hotel, Warszawa

W dniach 25-26 września w warszawskim hotelu Airport Okęcie odbyła się czwarta edycja konferencji Polish Manufacturing Excellence Summit, która w tym roku zgromadziła blisko 100 przedstawicieli działów produkcyjnych z polskich fabryk. Były to dwa dni pełne inspirujących wystąpień i dyskusji w kuluarach na temat bieżących wyzwań stojących przed branżą.

W ramach tegorocznej edycji odbyło się 14 prezentacji, a wśród Partnerów konferencji znalazły się firmy takie jak: Ilabo, Microsoft, StatSoft Polska, ANT, Bossard Poland, IPO System, ANEGIS, Tagatic oraz Trio Advisory. Dzięki udziałowi dostawców, uczestnicy mieli okazję poznać najnowsze technologie wspierające procesy produkcyjne.

Jednym z najlepiej ocenionych wystąpień była nieszablonowa prelekcja Michała Sierzpowskiego z British American Tobacco, dotycząca systemów motywacyjnych dla pracowników produkcyjnych oraz sposobów radzenia sobie z zaangażowaniem zespołu. Kolejna wysoko oceniona prelekcja została poprowadzona przez Kamilę Wasilewską z Coca-Cola, która podzieliła się z uczestnikami swoim doświadczeniem w zakresie zapobiegania wypadkom pracownicznym w fabrykach. Trzecią najwyższą notę otrzymał Mariusz Kozera z Kimball Electronics, który z kolei przedstawił uczestnikom sposoby radzenia sobie z produktem niskowolumenowym.

IV edycji konferencji to podsumowanie najnowszych trendów i najciekawszych projektów realizowanych w celu optymalizacji procesów produkcyjnych w polskich fabrykach. Jestem przekonana, że to wydarzenie na stałe wpisało się kalejdoskop najważniejszych wydarzeń na polskim rynku poświęconych innowacjom w fabrykach. Do zobaczenia we wrześniu 2019!

Marta Pawlikowska

Project Director

 

 

 

 

III POLISH MANUFACTURING EXCELLENCE SUMMIT 2017

 

Optymalizacja procesów produkcyjnych

27-28 września 2017, Hotel Airport Okęcie, Warszawa

 

Optymalizacja procesów produkcyjnych  pod takim hasłem odbyła się kolejna, trzecia już edycja, Polish Manufacturing Excellence Summit.

Wydarzenie przyciągnęło grono ponad 150 praktyków w tym m.in. dyrektorów fabryk
 i zakładów produkcyjnych, inżynierów, kierowników operacyjnych oraz osób odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu oraz ciągłe doskonalenie procesów.

W tym roku skupiliśmy się przede wszystkim na obszarach technologii i innowacyjnych systemów wspierających produkcję, a także zarządzania kapitałem ludzkim.

Zróżnicowana i bogata w case study’ies agenda Forum zawierała wystąpienia ekspertów
z firm: 

Gino Rossi, Electrolux, British-American Tobacco Polska, Faurecia, LOTTE Wedel, Keller Polska, Hutchinson Poland, Dr.Oetker Polska, Kimball Electronics Poland, Velux Polska, Destylarnia Sobieski, Alvo Medical, IBM Polska, Microsoft Polska, Siemens Industry Software, Dassault Systemes, HKK Group, ANT, UIBS Teamwork, StatSoft Polska, Prętczyński,  Efeso Consulting, TRIO Advisory, Ilabo

Podsumowując wybrane prelekcje:

  • Ciekawe podejście do tematu automatyzacji przedstawił Pan Tomasz Kuźniarski - Dyrektor Produkcji z Gino Rossi - który w praktyczny sposób ukazał bilans korzyści i kosztów w relacji „człowiek vs. maszyna” oraz czynniki decydujące o podjęciu inwestycji w automatyzację.
  • Pan Michał Sierpowski z British-American Tobacco Polska w praktyczny sposób podzielił się z uczestnikami konferencji case’em z zakresu Focused Improvement/TPM jako przykład zastosowania metodologii UPS (Universal Problem Solving) do redukcji poziomu wad jakościowych w produkcji wysoko seryjnej.
  • Przedstawiciele Faurecia Polska i Faurecia Wałbrzych - Pani Magdalena Smolarska i Adam Szablewski - w swoim wystąpieniu, na podstawie strategicznego dla grupy Faurecia projektu transferu systemów pneumatycznych do siedzisk samochodowych, przedstawili wpływ czynnika ludzkiego na sukces operacyjny. Jak dobór pracowników, ich rozwój i motywacja w połączeniu ze skutecznymi działaniami operacyjnymi złożyły się na uruchomienie produkcji nowego produktu. Zaprezentowana została metoda budowy strumienia wartości VA/VE zmierzającą do maksymalizacji zysku. Całość została poparta konkretnymi przykładami: gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie chcemy być.

Partnerami tegorocznego Forum byli:

IBM Polska, Dassault Systemes,  Ilabo, Microsoft Polska, StatSoft Polska, ANT, HKK Group, Siemens Industry Software, Prętczyński, Zebra Technologies, Tagatic, Efeso Consulting, TRIO Advisory, UIBS Teamwork, DRS, i XPLUS.

Przedstawili oni swoje rozwiązania w obszarze innowacyjnej produkcji z wykorzystaniem m.in. technologii AI, IoT oraz Big Data i analityki predykcyjnej do efektywnej realizacji procesów produkcyjnych.

 

Wsparcie medialne otrzymaliśmy od:

Kaizen, Logistyka Produkcji, Express Przemysłowy, Eurologistics, Logistyczny.com, Logistyka.net.pl, Stolarstwo.org, Opakowania.biz, Metale.org, Narzedziownia.org

III Polish Manufacturing Excellence Summit było okazją do wielu inspiracji, wymiany doświadczeń, niekończących się rozmów kuluarowych w gronie praktyków, w obszarze produkcji oraz płaszczyzną nawiązania i podtrzymania relacji biznesowych.

Dziękujemy za wszystkie pozytywne opinie skierowane do nas po konferencji.

Serdecznie dziękujemy zarówno wszystkim uczestnikom, którzy obdarzyli nas zaufaniem co do jakości i organizacji naszego wydarzenia oraz ekspertów, którzy podjęli się roli prelegentów i zachcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wyrażamy wdzięczność także naszym Partnerom za wsparcie w przygotowanie i realizację Forum.

Do zobaczenia za rok!

Marcin Ślepowroński

 

 

II POLISH MANUFACTURING EXCELLENCE SUMMIT 2016

PMES

28-29.09.2016

Hotel Airport Okęcie, Warszawa

 

Druga edycja Polish Manufacturing Excellence Summit, która odbyła się w dniach 28-29 września w  warszawskim hotelu Airport Okęcie, przyciągnęła grono prawie 100 praktyków z sektora produkcyjnego m.in. dyrektorów fabryk, operacyjnych, logistyki, osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu, ciągłe doskonalenie procesów oraz inżynierów.

Program w tym roku objął nie tylko obszar doskonalenia produkcji poprzez metody LEAN, SIX SIGMA, KAIZEN oraz technologie wspierające produkcję, ale także jakże ważną w tych czasach kwestię zaangażowania i zmotywowania kapitału ludzkiego.

Zróżnicowany i bogaty w case studies tegoroczny program konferencji zawierał wystąpienia ekspertów z firm: Danfoss, Mondelez, O-I, Microsoft, Efeso Consutling, GE, Rockwool, VOSS Automotive, Phoenix Contact, DSSE, Eaton, Velux,  Oknoplast, Nestle Purina, Kongsberg Automotive, Hilton Foods, Mabo, Leaning The Way.

Nasz Gość Specjalny Ben Salder, wystąpił z prezentacją na temat motywowania i zaangażowania pracownika produkcji. Jego wystąpienie inaugurujące konferencję rozpoczęło się  od wspólnej rozgrzewki z uczestnikami, co wywołało uśmiech na twarzach i pobudziło do działania.

Nasz gość specjalny z Danii, Peter Rødbro zaprezentował case study firmy Danfoss w kwestii przepływu materiału na liniach produkcyjnych.

Przedstawiciel Efeso Consulting - Carlo F. Baroncelli, ekspert z 30 letnim doświadczeniem - pokazał w swej prezentacji, dlaczego  współczesna produkcja potrzebuje coś więcej niż tylko LEAN. Na naszej konferencji promował także swą publikację „World Class Operations Management -

Why You Need More Than Lean”.

Partnerami tegorocznego Forum byli: PSI Polska, Microsoft, Consafe Logistics oraz Efeso Consulting.
Wsparcie medialne otrzymaliśmy od KAIZEN, EuroLogistics, logistyczny.com oraz Utrzymanie Ruchu.

Forum było okazją do wielu inspiracji, wymiany doświadczeń i niekończących się rozmów kuluarowych w gronie praktyków w obszarze produkcji oraz płaszczyzną w nawiązaniu i podtrzymaniu relacji biznesowych. Wielu uczestników skorzystało z naszego narzędzia do organizacji indywidualnych spotkań jakim jest Meeting Pointer. 

Dziękujemy również za wszystkie pozytywne opinie skierowane do nas po konferencji:

I was hugely impressed by the quality of speakers & presentations and also by the quality of the interaction with the delegates. You and your team pulled together a great conference. I was disappointed to have to leave today but I have some commitments tomorrow which I must honour.

Ben Salder

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy obdarzyli nas zaufaniem co do jakości i organizacji naszych wydarzeń. Podziękowania kierujemy do ekspertów, którzy podjęli się roli prelegentów i zachcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji. Wyrażamy wdzięczność naszym Partnerom za wsparcie w przygotowanie i realizację wydarzenia.

Marcin Ślepowroński

POLISH MANUFACTURING EXCELLENCE SUMMIT 2015

6-7 października 2015

Hotel Airport Okęcie, Warszawa

 

Czy inteligentna fabryka to jeszcze fantastyka czy już rzeczywistość? Jak wpływać na zmianę zachowań pracowników produkcji? Jak zarządzać procesami, aby stale podnosić ich efektywność i zwiększać wydajność? Odpowiedzi na te i inne pytania były częścią premierowej edycji Polish Manufacturing Excellence Summit, która odbyła się w dniach 6-7 października w warszawskim hotelu Airport Okęcie.

W konferencji wzięło udział blisko 100 uczestników, którzy mieli okazję wysłuchać m.in. prelekcji gości specjalnych w osobach: Jespera Toubola z LEGO Group, Neila Webersa z EFESO CONSULTING, Marlona Hiralala z Wipro, Miguela Correirę do niedawna pracującego Kathrein Automotive oraz Olivera Giersberga z BSH oraz Rudolfa Felixa z PSI Group. Polscy eksperci reprezentowali, takie firmy, jak: Grupa Żywiec, Coca-cola HBC, Saint Gobain, BSH, Kongsberg Automotive, Trio Management, Valeo Autosystemy, AB, GE Industrail Solutions, Lantmannen Unibake, Harper Hygienics.

Sesje wspólne, równoległe ścieżki tematyczne do wyboru oraz elektroniczny panel networkingowy to trzy hasła, które najlepiej podsumowują formułę wydarzenia.

W roli partnerów wydarzenia wystąpiły firmy: ILABO, IPO System oraz PSI Polska. Partnerem merytorycznym było EFESO CONSULTING.