Rynek Słodyczy 2016 – relacja

Rynek Słodyczy 2016

Konferencja branżowo-networkingowa

17 listopada 2015, Warszawa

17 listopada 2015 w warszawskim hotelu Airport Okęcie odbyła się konferencja Rynek Słodyczy 2016. Partnerami wydarzenia było Stowarzyszenie Polbisco, a także dostawcy surowców dla branży firmy: AAK, Barry Callebaut i Olam Cocoa. Spotkanie zgromadziło ok. 80 przedstawicieli producentów wyrobów słodkich, jak i sieci handlowych. Tematyka konferencji poświęcona była m.in. sytuacji na rynków surowców, aspektom eksportowym, roli digital marketingu w promocji słodyczy, a także kwestii rozwoju innowacji w obszarze marek własnych.

Wśród najwyżej ocenionych wystąpień znalazła się prezentacja Macieja Kluka, Kierownika ds. Mediów Cyfrowych z Lotte Wedel, który przedstawił przegląd mediów społecznościowych i działań, które tworzą zaangażowanie konsumentów. Według Macieja Kluka efektywne tworzenie i zarządzanie kontentem, który zjedna marce nowych wyznawców staje się podstawą promocji produktów słodyczowych na świecie.

Wysokie noty za wystąpienie zebrał również Maciej Kraus z fernPartners. Jego prezentacja dotyczyła zarządzania cenami i efektywnością akcji promocyjnych, a także sposobów na optymalizację tych działań.

Kolejna wyróżniająca się prelekcja została poprowadzona przez Janusza Bogusza z AAK, firmy produkującej specjalistyczne oleje roślinne. Prezentacja dotyczyła trendów w przemyśle spożywczym w odniesieniu do tłuszczów, wpływu tych surowców na zdrowie oraz kwestii związanych z właściwym znakowaniem. Poruszone zostały także kwestie odnawialnych źródeł oleju palmowego i organizacji RSPO (Roundtable on Suitable Oil Palm), która wspiera nowoczesne i etyczne pozyskiwanie tego surowca.

Poza ciekawą warstwą merytoryczną konferencja była niezwykłą okazją networkingową, a dyskusje i spotkania prowadzone były w strefie wystawienniczej Partnerów. Można tam również było spróbować pysznych i niespotykanych na co dzień wyrobów czekoladowych.

Pozytywne opinie Uczestników potwierdziły również nasz entuzjazm, a wszelkie sugestie na pewno okażą się przydatne przy organizacji kolejnej edycji w przyszłości. Do zobaczenia!