Prelegenci

 • Łukasz Ambroziak Data Scientist PKO BP

 • Sandra Siwińska-Mucha Starszy Specjalista ds. Controllingu Produkcji MAN Trucks

  Posiada 8 letnie doświadczenie w pracy w globalnych korporacjach. Od 7 lat związana jest z firmą MAN Trucks z siedzibą w Niepołomicach. Obecnie zajmuje stanowisko Starszego Specjalisty ds. Controllingu Produkcji. Do jej zadań należy budżetowania oraz monitorowanie kosztów pośrednich zakładu produkcyjnego. Jest odpowiedzialna także za budżet inwestycyjny, który odgrywa w produkcji znaczną rolę. Do pozostałych obowiązków należy udział w zadaniach dotyczących wewnętrznego systemu kontroli.

 • Sebastian Król Kontroler Finansowy Nutricia Advanced Medical Nutrition

  Zdobywał doświadczenie w branży FMCG i Consumer Electronics zarówno w Polsce jak i zagranicą. Absolwent SGH i studiów MBA w Central European University, studiował również w Korei Południowej i Rosji. W wolnych chwilach zwiedza Polskę i Europę na rowerze.

 • Anna Latoszek Finance Manager Danone

  Na obecnym stanowisku od lipca 2017 roku z odpowiedzialnością za 3 rynki – Polska, Nordyki i Bałtyki. Z Danone Sp z o.o. związana jest od 2007 roku – pełniła różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze kontrolingu. W latach 2010-2014 Anna pracowała jako kierownik ds. planowania i raportowania dla Europy Centralnej, była odpowiedzialna za stworzenie całego procesu raportowania biznesowego oraz wdrożenie systemu BI na szczeblu centralnym i lokalnym.
  Jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyła studia podyplomowe – Zarządzanie Systemami Informatycznymi – Strategia, Projektowanie oraz Wdrożenie. Od 2013 roku jest członkiem Chartered Institute of Management Accountants (CIMA).

 • Magda Milewska Financial Planning & Analysis Manager Huuuges Games

  Z wykształcenia i zamiłowania matematyczka i finansistka. Od początku swojej ścieżki zawodowej stawiająca na poszukiwanie rozwiązań zgodnych zarówno z potrzebami biznesu jak i w pełni zautomatyzowanych. Wcześniej pracowała w firmie LPP (właściciel m.in. marki Reserved) oraz Orange. Dziś kierownik wydziału planowania i analiz finansowych w firmie będącej w światowej czołówce producentów gier mobilnych. Łącząc zdobytą wiedzę oraz doświadczenie sukcesywnie buduje system raportowania oraz planowania działalności przedsiębiorstwa

 • Jakub Ogórek Group Operations Systems Director Stock Spirits Group

  Doświadczony Manager Łańcucha Dostaw specjalizujący się w planowaniu operacyjnym (S&OP), procesach zakupowych, zarzadzaniu i optymalizacji kosztów łańcucha dostaw, restrukturyzacjach oraz projektach inwestycyjnych. Karierę rozpoczął w 2003 roku w Ernst & Young Corporate Finance, gdzie zajmował się modelowaniem finansowym.
  Od 2006 do 2016 roku związany był z Akzo Nobel. Zajmował różne stanowiska w zakresie zarzadzania finansami i łańcuchem dostaw od Kontrolera Fabryki do Dyrektora ds. Finansów i Optymalizacji w regionie CEE, Rosji i krajach bałtyckich. Obecnie jest Dyrektorem Systemów Operacyjnych Grupy w Stock Spirits Group.


 • Paweł Wolski Dyrektor finansowy Ariston Thermo Polska

  W latach 2015-2017 pełnił funkcję Controlling Managera w Foodcare. Pomiędzy 2007-2015 Kierownik controllingu / księgowości zarządczej w Intersnack, wcześniej specjalista księgowości zarządczej i asystent dyrektora finansowego.
  Wykształcenie: Executive MBA, podyplomowo: rachunkowość i finanse, filozof.

 • Edyta Szarska Prezes Controlling Partner

  Ekspert controllingu, pierwszy i jedyny w Polsce IBCS® Certified Consultant. Pracuje w kilkuosobowym zespole światowych trenerów szwajcarskiego IBCS Institute, prowadzonym przez dr Rolf’a Hichert’a oraz dr Jürgen’a Faisst. Aktywnie rozwija tematykę standaryzacji raportowania, prezentowania i analiz informacji zarządczej w różnych krajach.
  Po ponad 10-letnim stażu pracy w departamentach controllingu, rozpoczęła prowadzenie projektów doradczych, szkoleń i wystąpień w różnych krajach. Ma na swoim koncie ponad 100 szkoleń, dziesiątki wykładów na konferencjach i uczelniach, ponad 1100 godzin szkoleniowych i kilkanaście projektów doradczych.
  Od ponad 11 lat jest członkiem International Association of Controllers z siedzibą w Monachium. Posiada tytuł CIMA Adv. Dip. MA oraz stale rozwija swoje kompetencje w prestiżowej Controller Akademie. Uczestniczy w pracach międzynarodowej grupy projektowej ICV Int. WG. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych SGH i UMK, wzbogacając je praktykami controllingu.

 • Andrzej Ogrodowczyk Dyrektor ds. Kontrolingu Amica

  W Grupie Amica od 2006 roku, najpierw w dziale analiz sprzedaży, a od 2008 roku w strukturach kontrolingu, obecnie na stanowisku Dyrektora ds. Kontrolingu. W ramach grupy Amica brał udział w projektach informatycznych takich jak roll-outy SAP w spółkach z grupy, stworzeniu raportowania, wdrożeniu SAP BO, a także w projektach akwizycyjnych czy też wdrożeniu Zrównoważonej Karty Wyników.
  W latach 2014 i 2015 członek zarządu KPC Poznań w ramach Internationaler Controler Verein. Członek ACCA i absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

 • Radosław Kozieja Wiceprezes Zarządu Codec Polska

  Ma ponad 20-letnie doświadczenie w wykorzystaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania największymi firmami. Od dziewiętnastu lat pracuje w grupie Codec, a od roku 1999 zarządza jej polskim oddziałem. Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych. Z problematyką zastosowań Performance Management i Business Intelligence związany od początku kariery zawodowej. Uczestniczył i prowadził projekty konsultingowe oraz wdrożenia systemów Performance Management i Business Intelligence w Polsce i Irlandii. Absolwent Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

 • Monika Karniewska-Mazur IndigoAccounting

  Jest członkiem ACCA i Stowarzyszenia Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. W latach 1997–2009 Monika była pracownikiem PwC. Od 2009 roku prowadzi własną firmę IndigoAccounting i specjalizuje się w konsolidacji sprawozdań finansowych wg MSSF dla grup kapitałowych notowanych na Giełdzie oraz NewConnect, usprawnianiu procesów finansowo-księgowych i sprawozdawczych. Ponadto doradza spółkom/grupom kapitałowym w optymalizacji procesów biznesowych, budowaniu systemu kontroli wewnętrznej oraz prowadzeniu audytów wewnętrznych. Monika jest autorem wielu artykułów z zakresu finansów, księgowości i sprawozdawczości.

 • Marcin Kieszczyński Marketing Comunications Manager ACCA

  Menedżer z 13-letnim doświadczeniem w budowaniu strategii komunikacji i marketingu, specjalizuje się w nowoczesnych kanałach komunikacji (Digital i Social Media). Od 2013 w ACCA jako Marketing Communications Manager odpowiada za wizerunek organizacji w obszarze Marketingu, Komunikacji i PR.

 • Dawid Robak Dyrektor Finansowy Lafarge

  Od 10 lat związany z firmą Lafarge, gdzie od 1,5 roku pełni funkcję Dyrektora Finansowego w Polsce. Wcześniej zajmował się wdrożeniem
  zintegrowanego systemu ERP SAP, systemów informacji technicznej TIS oraz połączeniem z Regionalnym Centrum Usług Biznesowych
  w Koszycach. W latach 2009-2016 pracował jako Kontroler Finansowy w Polsce i na Ukrainie.
  Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach finanse i bankowość oraz zarządzanie i marketing. Ukończył też Uniwersytet JohannesaGutenberga w Moguncji w ramach programu zintegrowanego ze Szkołą Główną Handlową. Posiada certyfikację CIMA oraz dyplom MBA w ramach LH Discovery Programme.