Prelegenci

 • Rafał Płończak Controlling Manager Dr. Max Polska

  Pasjonat controllingu i nauki o danych. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w spółkach produkcyjnych i handlowych. W swojej karierze skupia się na wykorzystaniu w controllingu innowacyjnych technik, wspomagających i ulepszających procesy podejmowania decyzji w zarządzaniu działalnością przedsiębiorstwa. Swoje doświadczenie zbierał m.in. podczas opracowywania i wdrażania systemu monitorowania produkcji, wdrażania narzędzi BI oraz ich administrowania. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).

 • Maciej Kulesza Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu McCormick Polska

  Od 2015 r. Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu McCormick Polska S.A., światowego lidera w produkcji ziół i przypraw, właściciela marki KAMIS. Odpowiedzialny za całość biznesu w Polsce, w szczególności za obszar finansów komercyjnych. Poprzednio pracował w Procter & Gamble jako Customer Team Finance Manager odpowiedzialny za rynek tradycyjny i dyskonty. Uprzednio w P&G zdobywał doświadczenie jako audytor wewnętrzny oraz szef zespołu kontrolingu łańcucha dostaw największej fabryki Gillette na świecie.
  Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz członek ACCA i IIA.
 • Małgorzata Ścierska Dyrektor Kontrolingu Operacji i Inwestycji Orange

  Na obecnym stanowisku od lutego 2018. Z Orange Polska związana jest od 2002 roku – pełniła różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności, w tym w szczególności funkcję kontrolera finansowego. W latach 2014-2015 Małgorzata zajmował także stanowisko członka rady nadzorczej spółki Contact Center. W lutym 2019 objęła stanowisko Prezesa Orange Retail, spółki zależnej Orange Polska.
  Jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość oraz Stosunki Gospodarcze i Polityczne w Szkole Głównej Handlowej. Posiada dyplom Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, jest również człon¬kiem Chartered Institute on Management Accounting (CIMA).

 • Grzegorz Chojnacki Kierownik Działu Wsparcia Sprzedaży Colian

  Entuzjasta optymalizacji, automatyzacji a także danych i ich wizualizacji.
  Doświadczenie zawodowe związane z obszarem analiz danych sell-in/sell-out oraz danych rynkowych.
  Zaciekawiony tematyką Business Intelligence, BigData, rozwiązań mobilnych dla biznesu i nowinek technologicznych.
  Pasjonat dobrego filmu, podróży, a nade wszystko szeroko pojętej muzyki.
 • Bartosz Woźniak Lider zespołu Business Intelligence SNP Poland

  Od początku kariery związany z konsultingiem IT. Architekt systemów analityki korporacyjnej. Doświadczenie zdobywał realizując projekty dla czołowych firm branż spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej oraz tytoniowej pełniąc role menedżera projektu, konsultanta wiodącego, dewelopera oraz trenera. Specjalista w zakresie hurtowni danych, Big Data, jakości danych, integrowania systemów analitycznych. Ukierunkowany na technologię BW/4HANA oraz raportowanie osadzone w ramach S/4HANA. Wyznawca podejścia, że procesy decyzyjne w przedsiębiorstwie powinny być oparte na pogłębionej analizie danych, nie zaś na intuicji czy przypuszczeniach decydenta. W SNP Poland odpowiedzialny za obszar raportowania i planowania z wykorzystaniem narzędzi analitycznych z portfolio SAP.

 • Edyta Szarska IBCS® Certified Consultant Prezes Controlling Partner

  Ekspert controllingu, pierwszy i jedyny w Polsce IBCS® Certified Consultant. Pracuje w kilkuosobowym zespole światowych trenerów szwajcarskiego IBCS Institute, prowadzonym przez dr Rolf’a Hichert’a oraz dr Jürgen’a Faisst. Aktywnie rozwija tematykę standaryzacji raportowania, prezentowania i analiz informacji zarządczej w różnych krajach.
  Po ponad 10-letnim stażu pracy w departamentach controllingu, rozpoczęła prowadzenie projektów doradczych, szkoleń i wystąpień w różnych krajach. Ma na swoim koncie ponad 100 szkoleń, dziesiątki wykładów na konferencjach i uczelniach, ponad 1100 godzin szkoleniowych i kilkanaście projektów doradczych.
  Od ponad 11 lat jest członkiem International Association of Controllers z siedzibą w Monachium. Posiada tytuł CIMA Adv. Dip. MA oraz stale rozwija swoje kompetencje w prestiżowej Controller Akademie. Uczestniczy w pracach międzynarodowej grupy projektowej ICV Int. WG. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych SGH i UMK, wzbogacając je praktykami controllingu.

 • Miłosz Piontek Dyrektor ds. Finansowych Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy

  Praktyk z wieloletnim doświadczeniem na stanowisku Dyrektora ds. Finansowych - doświadczenie w sektorze chemicznym i służbie zdrowia. Od 2010 r. Dyrektor ds. Finansowych w Szpitalu Uniwersyteckim, który zajął 1 miejsce w Polsce w Finansowym Rankingu Szpitali 2013 magazynu „Forbes”.
  Członek zarządu Kujawsko – Pomorskiego KPC Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV). International Business Communication Standards IBCS® Certified Analyst. Wykładowca w zakresie: Controlling Kosztów – Rachunek Kosztów Działań ABC/ TD ABC – Studia podyplomowe „Business Controlling” WNEiZ UMK w Toruniu, oraz w zakresie Budżetowania, m.in. w „Kopernikańskiej Akademii Menedżera Służby Zdrowia” – UMK w Toruniu. Autor publikacji dotyczących strategii i rozwiązań controllingowych w Szpitalu Klinicznym.
  Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie.

 • Piotr Biliński IBCS® Certified Analyst, Członek Zarządu Controlling Partner

  Jest ekspertem w obszarze budowania struktur analitycznych informacji zarządczej, koordynuje merytorycznie projekty wdrożeń rozwiązań informatycznych wspierających controlling. Prowadzi warsztaty dla pracowników controllingu z zakresu strukturyzowania i wizualizacji informacji zarządczej, tworzy koncepcje rozwiązań technologicznych dla controllerów pod potrzeby biznesowe organizacji. W swojej pracy łączy świat controllingu i informatyki.
  Jest członkiem IBCS-A (International Business Communication Standards Association) i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV.

 • Wojciech Olszówka Kierownik ds. Systemów Raportowych IT nc+

  Od 2001 roku jest związany z branżą telewizji premium i CANAL+. Zajmuje się wszelkimi aspektami raportowania i hurtowni danych dotyczącymi Abonentów nc+: procesami integracji danych z różnych systemów, projektowaniem i realizacją procesów kontrolnych, dostarczaniem danych i raportów dla wszelkich odbiorców wewnątrz organizacji oraz poza nią. Bierze także udział w różnych projektach dotyczących np. mechanizmów komunikacji elektronicznej, badania jej efektywności i skuteczności, rekomendacji ofert i wielu innych aspektów działalności firmy.


 • Dawid Robak Dyrektor Finansowy Lafarge

  Od 10 lat związany z firmą Lafarge, gdzie od 1,5 roku pełni funkcję Dyrektora Finansowego w Polsce. Wcześniej zajmował się wdrożeniem zintegrowanego systemu ERP SAP, systemów informacji technicznej TIS oraz połączeniem z Regionalnym Centrum Usług Biznesowych w Koszycach. W latach 2009-2016 pracował jako Kontroler Finansowy na w Polsce i na Ukrainie.
  Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach finanse i bankowość oraz zarządzanie i marketing. Ukończył też Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji w ramach programu zintegrowanego ze Szkołą Główną Handlową.
  Posiada certyfikację CIMA oraz dyplom MBA w ramach LH Discovery Programme.

 • Andrzej Ogrodowczyk ACCA, Dyrektor ds. Kontrolingu Amica

  W Grupie Amica od 2006 roku, najpierw w dziale analiz sprzedaży, a od 2008 roku w strukturach kontrolingu, obecnie na stanowisku Dyrektora ds. Kontrolingu. W ramach grupy Amica brał udział w projektach informatycznych takich jak roll-outy SAP w spółkach z grupy, stworzeniu raportowania, wdrożeniu SAP BO, a także w projektach akwizycyjnych czy też wdrożeniu Zrównoważonej Karty Wyników.
  W latach 2014 i 2015 członek zarządu KPC Poznań w ramach Internationaler Controler Verein. Członek ACCA i absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

 • Marcin Nowakowski Program manager / Change Manager BNP Paribas Securities Services

  Program Manager for European outsourcing projects / Change Manager for large scale organizational change and improvement. Previously CFO in investment bank and shared service center, responsible for Finance, General Administration, Business Continuity and Project Management. 15 years of experience in finance area, ranging from audit to CFO position. Highly engaged in shared services sector. Lawyer by education, with specialization in tax and EU regulations. Executive MBA diploma from Helsinki School of Economics. ACCA member. Project Management Institute associate. Member of Audit Committee of ABSL (Polish Shared Service Centers and BPOs Organization).