Prelegenci

 • Piotr Andrzejczak Country Plant Engineering Manager 3M

  Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Od początku kariery zawodowej związany z działami Technicznymi. Swoje doświadczenie zdobywał w takich firmach jak: Houghton, GKN Driveline, ADIF, Bosch, 3M. Przechodząc przez kolejne szczeble kariery zdobył szerokie doświadczenie, które mu pozwoliło na efektywne zarządzanie zespołem specjalistów, inżynierów, kierowników i dyrektorów. Od 2013 roku pracuje dla firmy 3M, gdzie jego głównym zadaniem była centralizacja działu Utrzymania Ruchu w Polsce. Celem było optymalne wykorzystanie zasobów organizacji oraz wdrożenie standardów wspierających największą światową inwestycję firmy 3M w Polsce.


 • Jakub Bańcer Specjalista ds. Nowych Projektów FANUC Polska

  Pracuje w FANUC Polska od 5 lat, a przygodę z robotyką rozpoczął na studiach, gdzie kształcił się na kierunku automatyka i robotyka.
  Początkowo zatrudniony jako Inżynier Serwisu, gdzie brał udział w akcjach przeglądowych bądź serwisach robotów na terenie całej polski. Następnie pracował na stanowisku Inżynier Wsparcia Technicznego, gdzie zajmował się głównie programowaniem robotów FANUC, jak również przygotowywał konfiguracje pod nowe projekty oraz zajmował się prowadzeniem szkoleń dla nowych programistów i integratorów.
  Obecnie w FANUC Polska odpowiada za nowe projekty, głównie dotyczące branży metalowej, takie jak obsługa maszyn, frezowanie jak również szeroko pojęte operacje handlingowe.

 • Andrzej Chojnacki Dyrektor Produkcji Millano

  Manager z ponad 15 letnim doświadczeniem w obszarach zarządzania operacyjnego
  w przedsiębiorstwach produkcyjnych w różnych branżach m.in. FMCG (Food and Cosmetics), Automotive etc. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów, wdrażaniu zmian organizacyjnych i optymalizacji procesów produkcji.
  Ekspert i pasjonata w obszarze TPM oraz doskonaleniu procesów operacyjnych, który kompleksowo wspiera przedsiębiorstwa w efektywnym funkcjonowaniu i rozwoju. Kompetentny lider, który efektywnie zarządza zmianą i talentami w organizacji.

 • Marcin Damaszk Dyrektor Fabryki Żywiec Zdrój S.A. (Grupa Danone)

  Łączy doświadczenie w zarządzaniu dynamicznym i zorientowanym na konsumenta łańcuchem dostaw sieci handlowej z doświadczeniem operacyjnym po stronie największego producenta wody butelkowanej w Polsce – Żywiec Zdrój. Skupiony na realizacji projektów transformacyjnych, zmieniających zespoły i ich wyniki z dobrych, na jeszcze lepsze. Buduje i integruje zespoły x-funkcyjne wokół wspólnych celów i wizji, rozwija je poprzez autonomię w działaniu, motywuje przez bezpośredni kontakt i zaraża poczuciem „we can do this”.

 • Mieczysław Król Plant Manager Faurecia

  Posiada 24 lata doświadczenia w obszarze operacyjnym w przemyśle motoryzacyjnym jako m.in. Six Sigma Black Belt, Dyrektor Zakładu JIT w Bratysławie, Zakładu Struktur w Wałbrzychu oraz Dyrektor Operacyjny Dywizji Struktur na Europę.
  Aktualnie Dyrektor największego zakładu Mechanizmów w grupie Faurecia ulokowanego w Grójcu.
  Zainteresowania: bieganie, rower, nowoczesne technologie, dobra kuchnia.
  Ukończył Profesjonalną Szkołę Biznesu w Krakowie.

 • Bartłomiej Lux Prokurent CFI Systemy Informatyczne

  Bartłomiej Lux współwłaściciel i członek zarządu w CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o. odpowiedzialny za rozwój firmy. Ma 22 lata doświadczenia w informatyce, 20 lat doświadczeń w systemach klasy ERP, EOD, CRM i BI i 2 lata doświadczeń w grywalizacji i psychologii behawioralnej. Swoje doświadczenie zdobywał w licznych projektach na stanowiskach od Konsultanta, Kierownika Projektu po Dyrektora Sprzedaży.


 • Paweł Łęciński BEU Predictive Maintenance Subject Matter Expert and Reliability Lead NCE II Bunge

  Od 2010 r. związany jest z ZT Kruszwica S.A., należącymi do międzynarodowego koncernu spożywczego Bunge Limited.
  Był kierownikiem projektu wdrożenia programu niezawodności ARROP w ZT Kruszwica S.A. w Brzegu – zakładzie, który został zwycięzcą konkursu Fabryka Roku 2016. W kolejnych latach wraz z całym zespołem, już jako kierownik ds. predykcyjnego utrzymania ruchu i niezawodności, pracował nad dalszym rozwojem tego programu przez co zrewolucjonizował podejście do utrzymania ruchu w swoim zakładzie. Następnie otrzymał propozycję kierowania budową nowego zakładu spółki we Włoszech oraz wdrożenia w nim pełnej strategii UR. W zakładzie Bunge Italia S.p.A w Porto Corsini pracował przez ponad 2 lata.
  W 2012 r. otrzymał amerykański certyfikat Certified Maintenance and Reliability Professional (CMRP) będąc pierwszą osobą w kraju z tymi uprawnieniami. Posiada również uprawnienia diagnostyczne (level 2) Brytyjskiego Instytutu Badań Nieniszczących (BINDT).
  Za ponad przeciętne wyniki szybko został zauważony w koncernie poza granicami kraju. W krótkim czasie dołączył do Bunge Reliability Network i został przedstawicielem BEMEA w Global Reliability Strategy Team.
  Jest również laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród branżowych, w tym „CMRP of the Year 2017” w USA przyznawanej przez the The Society for Maintenance and Reliability Professionals.
  Obecnie, w ramach awansu Paweł przeszedł do struktur regionalnych (Europa & Asia) Bunge Limited, gdzie bezpośrednio odpowiada za 7 zakładów w regionie Europy Północno-Centralnej. Pełni też funkcję eksperta ds. PdM dla regionu BEU.
  Absolwent Politechniki Opolskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej.

 • Grzegorz Migut Dyrektor Działu Technicznego StatSoft Polska

  Ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów doradczych i wdrożeniowych w obszarze analizy danych i uczenia maszynowego. Prowadzi szkolenia z budowy modeli predykcyjnych i opisowych związanych z optymalizacją procesów produkcji oraz predictive maintenance. Realizował projekty między innymi dla Saint Gobain, Coca-Cola, Orlen, Pepsi, Stora Enso.

 • Rafał Osmoła Partner Zarządzający ASD Consulting

 • Katarzyna Piotrowska Senior HR Business Partner Żywiec Zdrój S.A. (Grupa Danone)

  Z wykształcenia psycholog, w wyniku doświadczenia budowanego na pasji – partner jednostek industrialnych i łańcucha dostaw. Od ponad 9 lat rozwija skuteczną współpracę z fabrykami i SCH w branży produkcyjnej (przemysł farmaceutyczny i FMCG). Od 3 lat w Żywiec Zdrój S.A. tworzy i wdraża rozwiązania na styku zarządzania zasobami ludzkimi i biznesu, zmieniając tradycyjnie pojęte „wsparcie HR” w realne projekty poprawiające wyniki operacyjne.

 • Sławomir Piwowarczyk Plant Manager Jacobs Douwe Egberts

  Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży FMCG i od 19 lat zajmuje się systemami doskonalenia produkcji. W jednej z firm pracował przy wdrażaniu systemu TPM, który został nagrodzony przez japoński instytut JIPM nagrodą TPM Excellence Award i nagrodą TPM Consistency Award.

 • Jacek Romaniuk Factory Manager Rockwool

  Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego w przemyśle i transporcie morskim. Od 15 lat dyrektor zakładu Rockwool w Małkini.
  Z wykształcenia inż. mechanik, ukończone studia MBA.

 • Arkadiusz Roszak Plant Manager Hannex

  Manager z 10-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania operacyjnego. Karierę rozpoczął od zarządzania działem produkcji w branży FMCG na terenie Wielkie Brytanii. Zdobywał doświadczenie i rozwijał karierę w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, otrzymał możliwość budowy nowych zespołów składających się ze specjalistów, inżynierów i kierowników na terenie Irlandii, Anglii i Niemiec.
  Dynamiczne działania w kompleksowym zarządzaniu działem produkcji i doświadczenie zdobyte w relacjach międzynarodowych pozwala mu obecnie na efektywne zarządzanie pionem kierowniczym.
  Od 2018 roku w firmie Hannex, która specjalizuje się w lakiernictwie przemysłowym dedykowanym dla branży Automotive i AGD. Firmę Hannex na rynku lakierniczym wyróżniają wysokie standardy produkcyjne w stosunku do środowiska i otoczenia. Jako firma inwestujemy i wprowadzamy innowacje w zakresie ochrony środowiska stając się liderem w Polsce.

 • Dominik Szafrański Senior Sales Executive Exact Software Poland

  Entuzjasta nowych technologii, koncepcji Ciągłego Doskonalenia, metodyki Lean Management i Zarządzania Zmianą. Na co dzień swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem inspiruje i wspiera w rozwoju biznesu i zwiększaniu produktywności. Specjalizuje się w zakresie zaawansowanych rozwiązań ERP, CRM, BPM. Skoncentrowany wokół rozwiązań dla sektora produkcyjnego. Absolwent Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Prywatnie pasjonat biegów długodystansowych, maratończyk.

 • Ewa Urbaniak Dyrektor fabryki L’Oréal

  Jej kariera zawodowa od początku związana jest z polską fabryką L’Oréal w Kaniach.
  W 2001 roku rozpoczęła pracę jako inżynier ds. produkcji w fabryce L’Oréal Warsaw Plant, aby po przejściu różnych szczebli w ramach jej struktur w 2004 roku stanąć na czele działu produkcji. To samo stanowisko piastowała w fabryce w Karlsruhe w Niemczech, do której została oddelegowana w 2007 roku.
  Sześć lat później została dyrektorem fabryki L’Oréal w Izraelu, by po dwóch latach, w 2015 roku, objąć stanowisko dyrektora fabryki L’Oréal w Vorsino w Rosji.
  Kolejne lata swojej pracy poświęciła na rozwijanie efektywności operacyjnej i poprawę wydajności fabryki poprzez jej rozbudowę i montaż nowych linii produkcyjnych. Aby realizować produkcję zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w fabryce wprowadzono zaawansowane rozwiązania technologiczne, pozwalające na znaczny odzysk wody czy produkcję energii z odnawialnych źródeł.
  Od kwietnia 2018 roku kieruje jedną z największych na świecie fabryk L’Oréal Warsaw Plant.
  Jest absolwentką Politechniki Łódzkiej, Wydziału Organizacji i Zarządzania.
  Część swojej edukacji odbyła we Francji otrzymując licencjat na Uniwersytecie Owernii w Clermont Ferrand oraz kończąc studia podyplomowe na ICAM w Lille.